14 października w Warszawie wraz z WTS Patent Attorneys współorganizowaliśmy seminarium poświęcone prowadzeniu sporów w dziedzinie własności przemysłowej.

To była wielka przyjemność móc podzielić się praktycznymi wnioskami i obserwacjami płynącymi z przebiegu licznych sporów sądowych, w jakich wspólnie z Kancelarią WTS reprezentowaliśmy naszych Klientów.

W spotkaniu wzięli udział liczni przedstawiciele biznesu, od innowacyjnych start-up’ów po koncerny farmaceutyczne o ugruntowanej pozycji na rynku.

Podczas seminarium przybliżone zostały kluczowe regulacje prawne istotne dla skutecznego prowadzenia sporów w dziedzinie własności przemysłowej przed Urzędem Patentowym RP, sądami administracyjnymi i sądami cywilnymi.

Ze strony naszej kancelarii Marta Sroka-Maleta oraz Andrzej Siwiec dokonali wprowadzenia do systemu ochrony własności przemysłowej, a następnie podzielili się swoim doświadczeniem z zakresu prowadzenia sporów przed Sądami IP.  W wystąpieniu Kancelarii DBS nie mogło zabraknąć Case study z naszej praktyki Life Sciences – na warsztat wzięliśmy „Launch leku generycznego” jako potencjalne źródło sporu o naruszenie praw własności przemysłowej.

Dziękujemy pozostałym panelistom Agnieszka Sniezko i Rafal Witek za bardzo ciekawe i inspirujące wykłady.

Dzień wieńczył bankiet z udziałem trio jazzowego z okazji jubileuszu 20-lecia WTS Patent Attorneys, której raz jeszcze życzymy kolejnych dekad rozwoju i sukcesów!

Brak alternatywnego opisu tekstowego dla tego zdjęciaBrak alternatywnego opisu tekstowego dla tego zdjęcia