O kancelarii

O kancelarii

Jesteśmy doradcami prawnymi rynku Life Sciences.

Kancelaria prawna DBS specjalizuje się w obsłudze szeroko pojętego sektora Life Sciences. Znajomość kontekstu rynkowego oraz biznesowego łączymy z dogłębnym zrozumieniem prawnego wymiaru funkcjonowania firm z branży. Te kompetencje przekładamy na praktyczne rozwiązania, które wspierają realizację celów biznesowych i podnoszą przewagę konkurencyjną naszych klientów.

Dodajemy wartość w każdym stadium działania firmy i na każdym etapie życia produktu.

Pracujemy na rzecz firm farmaceutycznych, medycznych, kosmetycznych, producentów żywności oraz innych podmiotów działających na rynku Life Sciences. Jesteśmy z nimi, dokądkolwiek pójdą: od codziennego wsparcia, po realizację interdyscyplinarnych projektów, w szczególności związanych z wprowadzaniem nowych produktów na rynek, czy też wdrażaniem nowych modeli biznesowych.

Kluczowi prawnicy Kancelarii zdobywali doświadczenie zawodowe również w działach prawnych firm z branży Life Sciences. Dzięki tej perspektywie lepiej rozumiemy niuanse działania przedsiębiorstw z sektora i potrafimy skuteczniej doradzać.

Nie tylko doskonale znamy przepisy prawne regulujące funkcjonowanie sektora, ale niejednokrotnie je współtworzymy.

Zaawansowaną wiedzę prawniczą łączymy z wieloletnim doświadczeniem w obsłudze międzynarodowych korporacji, krajowych i zagranicznych przedsiębiorców, a także start-up’ów. Nasi eksperci są zapraszani do udziału w pracach nad propozycjami zmian legislacyjnych z obszaru prawa farmaceutycznego, refundacji oraz własności przemysłowej.

Interdyscyplinarne i długofalowe podejście to jeden z naszych znaków rozpoznawczych.

Blisko współpracujemy z doświadczonymi rzecznikami patentowymi oraz ekspertami z dziedziny chemii, biotechnologii i farmacji, a także doradcami podatkowymi i prawnikami specjalizującymi się w tych dziedzinach prawa, które znajdują się poza zakresem naszej specjalizacji. Regularnie zarządzamy międzynarodowymi projektami oraz koordynujemy pracę innych kancelarii i firm doradczych.

Zespół Kancelarii tworzy grupa prawników współpracujących ze sobą od wielu lat. Do współpracy z klientami również podchodzimy w perspektywie długofalowej i jesteśmy dumni, że wielu z nich traktuje współpracę z nami w podobny sposób.

Cieszymy się z rekomendacji przyznanych Kancelarii w renomowanych krajowych i zagranicznych rankingach prawniczych.

Kancelaria uzyskała rekomendacje w obszarze Life Sciences: w Rankingu Kancelarii Prawnych dziennika Rzeczpospolita (2019 r., 2023 r.), w zestawieniu Najlepsze Kancelarie Forbes (2022 r., 2023 r.), a także w rankingu Legal 500 („Firms to watch” w 2022 r., Tier 3 w 2023 r.). Otrzymaliśmy również wyróżnienie za działalność pro bono w kategorii „Wsparcie prawne pro bono polskich przedsiębiorców, którzy popadli w tarapaty w związku z pandemią COVID-19” (2021 r.).

Nasi prawnicy regularnie angażują się w działalność pro bono, wspierając prawnie fundacje działające w obszarze zdrowia publicznego.

Dodajemy wartość podczas całego cyklu życia produktu.

1.
Koncepcja i badania
nad produktem
2.
Przygotowanie
do wejścia na rynek
Launch produktu
3.
Pierwsze wprowadzenie
do obrotu
Komercjalizacja produktu
4.
Komercjalizacja
produktu
Rozwój produktu po launchu
5.
Rozwój produktu
po wprowadzeniu na rynek
6.
Jakość i bezpieczeństwo
produktu
7.
Zakończenie
komercjalizacji
produktu