Kancelaria DBS wzmacnia praktykę w zakresie compliance oraz strategicznego doradztwa prawnego. Do zespołu kancelarii dołącza Mirosław Zapała, doświadczony ekspert w tej dziedzinie.

Firmy z sektora Life Sciences często zmagają się z problemami o krytycznym dla nich znaczeniu, które wiążą się z kwestiami compliance (zgodności z przepisami), a których rozwiązanie wymaga strategicznego doradztwa prawnego. W odpowiedzi na potrzeby klientów Kancelaria dalej rozwija praktykę w skutecznym odpowiadaniu na takie wyzwania.

Mirosław Zapała dołącza do zespołu kancelarii jako Ekspert ds. Compliance i Prawnego Doradztwa Strategicznego. Specjalizuje się w regulacjach rynku Life Sciences, zagadnieniach Compliance i etyki w biznesie, oraz zarządzaniu ryzykiem prawnym w dużych organizacjach gospodarczych i NGO.

Przez osiemnaście lat był dyrektorem ds. prawnych w polskiej części jednego z największych globalnych koncernów farmaceutycznych, a także przez wiele lat członkiem jego European Legal Leadership Team.

W 2017 r. The Legal 500 uhonorował Mirosława Zapałę jako jednego z najbardziej wpływowych dyrektorów ds. prawnych w Europie Środkowo – Wschodniej (‘GC Powerlist CEE’).

“Mirosław Zapała wnosi bogate doświadczenia w kwestiach o krytycznym znaczeniu dla biznesu naszych klientów”, podkreśla Agata Bzymek-Waśniewska, Radca Prawny, Partner Współzarządzający.

„Jego doświadczenia in-house zdobyte w jednym z największych globalnych koncernów farmaceutycznych będą niezwykle cenne dla klientów Kancelarii”, zwraca uwagę Marta Sroka-Maleta, Radca Prawny, Partner Współzarządzający.

„Niezwykle się cieszę z dołączenia do Kancelarii DBS i możliwości współpracy z zespołem nad dalszym rozwojem tej dynamicznie rozwijającej się praktyki”, komentuje Mirosław Zapała.

Kancelaria prawna DBS specjalizuje się w obsłudze szeroko pojętego sektora Life Sciences. Znajomość kontekstu rynkowego oraz biznesowego łączymy z dogłębnym zrozumieniem prawnego wymiaru funkcjonowania firm z branży. Te kompetencje przekładamy na praktyczne rozwiązania, które wspierają realizację celów biznesowych i podnoszą przewagę konkurencyjną naszych klientów.